Jasnowidz – Film dokumentalny – Maria Zmarz-Koczanowicz (Film)


Film dokumentalny, Polska, 2000, 56 min (reżyser: Maria Zmarz-Koczanowicz). Bohaterem filmu jest Krzysztof Jackowski, najbardziej znany polski jasnowidz, który pracuje w Polsce i za granicą.
Zajmuje się przede wszystkim odnajdywaniem zaginionych ludzi na podstawie ich fotografii i ubrań. Osiągnięcia jasnowidza w tej dziedzinie potwierdzają setki dokumentów gromadzonych przez rodziny zaginionych i policję. Jackowski usiłuje zgłębić tajemnicę jasnowidzenia, dlatego nieustannie poszerza swą wiedzę parapsychologiczną. Mimo to nadal nie wie, na czym polega szczególny dar, który posiadł. Film jest dokumentacją pracy polskiego jasnowidza, na stałe współpracującego z policją. Zawiera opis niektórych spraw, w których jego przewidywania okazały się prawdą. Autorka dokumentu, Maria Zmarz-Koczanowicz, zajmuje się społecznym fenomenem zainteresowania jakie wytworzyło się wokół Jackowskiego. O jasnowidzu napisano pracę magisterską na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Poważne instytucje wykorzystują jego dar nie tylko do poszukiwania zaginionych, ale także w pościgu za „grubszymi rybami” z przestępczego świata. Politycy ukradkiem pytają o swoje szanse, biznesmeni radzą się, jak inwestować.

Krzysztof Jackowski w programie Zoom RTL 7 (Film) Na każdy temat - Oczy jasnowidza - Krzysztof Jackowski w programie Mariusza Szczygła(Film)
Krzysztof Jackowski
Call Now Button